X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

گنجی(مهاجرت کانادا) Ganji Immigration Services www.GanjiCo.com

کارفرمای خود در کانادا باشید

entrepreneur_ganji

کارفرمای خود در کانادا باشید

اکسپرس اینتری سیزدم هم برگزار شد و خوشبختانه امتیاز قبولی به 451 رسید و بیش از 1500 نفر نامه خود را دریافت کردند. اما بسیاری از دوستان در مورد پیشنهاد شغلی سوال می کنند که به نظرم مطلب زیر برای انها مفید است.

در حال حاضر که برنامه های مهاجرتی کانادا نیاز به مدرک زبان و تحصیلات بالا دارد، بسیاری از افراد به دنبال داشتن پیشنهاد شغلی job offer از کارفرمای کانادایی هستند. ولی تا به حال به این فکر کرده اید که کارفرمایی که شما را ندیده و رزومه شما هم انچنان برایش جلب توجه نمی کند، چرا باید فردی را با دانش زبان کم استخدام کند، انهم از انسوی مرزها، در حالیکه افراد تحصیل کرده فراوانی را در کانادا با دانش زبان انگلیسی و فرانسه پیش روی خود دارد!

راهکار چیست؟

خودتان کارفرمای خود شوید. چرا دولت کانادا روی برنامه های کارآفرینی استانی تبلیغ زیادی می کند! چون لازمه پیشرفت ، وجود افراد کارآفرین است. چرا دولت کبک برای شرکت شما در کلاس های startup Business ماهانه 900 دلار به شما پرداخت می کند! زیرا به کارآفرینی اعتقاد دارد.

 در کانادا نیز ایرانیان موفقی وجود دارند ، مانند شهرزاد رفعتی بیانگذار شرکت فناوری در ونکوور با 31 سال سن . یا حسن خسروشاهی مدیر بزرگترین فروشگاه کانادا "فیوچر شاپ".

شبکه کارآفرینی جهانی و موسسه GEDI با کمک یکدیگر تحقیقی بر شاخص کارآفرینی جهانی ارایه داده اند. نتیجه این تحقیقات نشان می دهد که ایالات متحده آمریکا پیشرو کارآفرینی در جهان است و به دنبال آن کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا و انگلستان جایگاه های بعدی را به خود اختصاص داده اند. هم چنین این تحقیق نشان داده که بر خلاف مناقشات سیاسی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا، بیشترین آمار رشد در زمینه کارآفرینی را در این منطقه می توان مشاهده کرد. همچنین برخلاف انتظار ایران، جمهوری لتونی و یونان نرخ رشد سالیانه بالاتری داشته اند. در حال حاضر قدرتمند ترین انگیزه کشورهای در حال توسعه برای کارآفرینی نیاز به ایجاد شغل برای افزایش جمعیت جوان در حال رشد آن هاست. او خاطر نشان کرد که ” ملت هایی که نرخ بیکاری بسیار زیادی داشته اند کارآفرینی را وسیله ای برای ایجاد شغل می دانند.”

مثلا در ایران علاقه به کارآفرینی بسیار رو به رشد است با اینکه آمار بیکاری ۲۴ درصد می باشد. یا درلتونی این رقم ۲۲ و در هند ۱۸ درصد است.

اورتمن می گوید سران کشورها به جای مصوباتی برای وزارتخانه های تجاری و اقتصادی خود، تلاش های بسیاری برای ایجاد تجارت های نوپا می کنند. همراه با این تصمیمات حکومتی، مردم هم در این زمینه فعالیت هایی مثل کارآفرینی بانوان و قشر جوان دارند.

 

از کجا شروع کنیم؟

هر هفته بیش از 5 ایمیل از دوستان در ایران دریافت می کنم که اختراع یا پژوهشی "نو و جدید" دارند و می خواهند در کانادا آن را توسعه دهند. تا آنجا که توانسته ایم راهنمایی نمودیم ،(این مطلب را بخوانید: "زمینه های کارآفرینی و حمایت دولت از کارآفرینان در کانادا") این نشاندهنده پتانسیل ایرانی ها برای خلق کارافرینی جدید است.


مثال کارآفرینی ساده:

«فقط با ماهیانه ۱۵ هزار تومان هرروز صبح نان تازه بخورید.»

این آگهی به همراه یک شماره تلفن در سرتاسر خیابان جردن پخش شده است. شماره را که می گیرم، مردی گوشی تلفن را بر می دارد. وقتی می گویم بابت آگهی نان تماس گرفته ام، می گوید: «آدرستان را بدهید. تا از فردا صبح نان تازه بخورید.» صدایش جوان است و لهجه شهرستانی دارد. وقتی می گویم: «چطور این فکر به ذهنت رسید؟» کل زندگی اش را یک باره روی دایره می ریزد. «من توی همین کوچه... داخل یکی از ساختمان ها سرایدار هستم. اینجا بالای شهر است.

آدم های بالای شهر تنبلند . . . 

ادامه مطلب (کلیک کنید)