X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

گنجی(مهاجرت کانادا) Ganji Immigration Services www.GanjiCo.com

گمرک کانادا، کمترین قوانین با بیشترین نظارت

canada_custom_ganji_gomrok

گمرک کانادا، کمترین قوانین با بیشترین نظارت

بعد از دریافت ویزای کانادا، عازم این کشور خواهید شد و باید نسبت به قوانین گمرک این کشور اطلاع داشته باشید. مقدار ارز مجاز برای هر نفر بدون اعلام به گمرک کمتر از 10 هزار دلار کانادا است و بیش از آن باید اعلام شود.

همراه بردن محصولات کشاورزی و غلات به دلیل جابجایی بیمارهای گیاهی بین قاره ها ممنوع است. در ادامه کلیاتی را جع به این قوانین بدانید.

اداره گمرک کانادا به چند دلیل بسیار معروف است و بسیاری از کشورهای همسایه ایران مانند ارمنستان از این اداره الگوبرداری کرده‌اند.

 

اداره گمرک کانادا به تسهیل‌سازی امور تجاری پرداخته و کمترین تعداد قوانین گمرکی را وضع کرده است. این اداره همچنین پلیس گمرکی دارد که به عنوان نیروی واسطه میان گمرک و پلیس فعالیت کرده و به هر دو حوزه اشراف کامل دارد. اداره گمرک کانادا سیستم نظارتی بسیار قوی داشته و از سیستم «گاما ری» استفاده می‌کند. کارشناسان معتقدند کانادا کمترین قاچاق کالا و واردات محصولات ممنوع و مضر را دارد.

 

قوانین وارداتی

پیش از واردات محصولات تجاری به کانادا به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی؛ نیاز دارید که کد کسب وکار (BN) داشته باشید که با استفاده از آن از سوی آژانس عملکرد کانادا (CRA) حسابی برای صادرات و واردات به‌وسیله شما ساخته می‌شود. این حساب تجاری هیچ هزینه‌ای ندارد و ظرف مدت یک دقیقه برای شما باز می‌شود.

همچنین به منظور شناسایی محصولاتی که قرار است وارد کانادا شوند؛ باید تمام اطلاعات مورد نیاز گردآوری شود. در صورت امکان بهتر است نمونه محصول نیز به اداره گمرک کانادا تحویل داده شود. همچنین معنی لغوی اسم محصول مورد نظر و کارکرد محصول نیز باید به این اداره ارائه شود. این اطلاعات در زمان تعیین تعرفه گمرکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. کد تعرفه‌ای هنگامی استفاده می‌شود که نرخ عوارض گمرکی برای محصول مورد نظر وضع شود.

از دیگر مواردی که باید رعایت شود تعیین این است که از کدام سرویس مجوز گمرکی استفاده می‌کنید؛ ممکن است شما به راحتی خود را آماده کنید تا حساب گمرکی و سوابق مالی خود را وارد کرده و به تجارت محصولات خود بپردازید یا اینکه نیازمند مجوز گمرکی باشید.

از دیگر مواردی که باید در واردات محصولات در نظر گرفته شود، تعیین کشور مبدا که شما محصولات خود را از آن وارد کرده‌اید، است. مطمئن شوید محصولاتی که قصد وارد کردن آنها را دارید در کشور کانادا مجاز هستند.

 

 باید مشخص کنید محصولاتی که شما قصد دارید وارد کانادا کنید نیاز به . . .

ادامه مطلب(کلیک کنید)