X
تبلیغات
زولا

گنجی(مهاجرت کانادا) Ganji Immigration Services www.GanjiCo.com

ده حقیقت در مورد نخست وزیر جدید کانادا : جاستین ترودو justin trudeau

justin trudeau

ده حقیقت در مورد نخست وزیر جدید کانادا : جاستین ترودو justin trudeau

10- جاستین ترودو کیست ؟

جاستین ترودو رهبر حزب لیبرال  و فرزند نخست وزیر سابق کانادا  پیر ترودو است  و در تاریخ 19/10/2015  حزب خود را در انتخابات پیروز کرد. او با 43 سال سن در زمان انتخاب ،  دومین نخست وزیر جوان تاریخ کانادا محسوب میشود.

 9- سوابق جاستین ترودو چیست ؟

او ابتدا لیسانس ادبیات  انگلیسی  را از دانشگاه مک گیل دریافت نمود .سپس لیسانس علوم تربیتی  را از  دانشگاه بریتیش کلمبیا اخذ کرد و از سال 2002 تا 2004 در دانشگاه مونترال مهندسی  خواند .او فعالیت خود در زمینه سیاست را از سال 2008 و زمانی که عضو پارلمان شد  شروع کرد .در آن برحه انتقادات زیادی در رابطه با سوابق و تجربه او توسط رسانه ها و همچنین احزاب سیاسی مطرح شد . علارغم این ، او به عنوان رهبر حزب لیبرال در سال 2013 انتخاب شد و تنها دو سال بعد وارد کارزار انتخاباتی نخست وزیری شد .

8- ترودو از چه خانواده ای می آید ؟

این اولین بار در تاریخ کانادا بود که پسر یک نخست وزیر سابق همان سمت قبلی پدر خود را کسب می کند.  پیر ترودو ، برای اولین بار از آوریل 1968 تا ژوئن 1979  و سپس از مارچ 1980 تا ژوئن 1984 به عنوان نخست وزیر انتخاب شد. در دوره ی او  قانون حقوق و آزادی های مدنی تصویب شد که به موجب آن هر کانادایی بدون توجه به مذهب ، نژاد یا رنگ پوست خود از این آزادی ها برخوردار می شد .در ابتدا و سال 2000 معلوم بود که جاستین قصد داشت که جا پای پدرش بگذارد .

7- شخصیت جاتین ترودو ...

ادامه مطلب (کلیک کنید)